Plačilo vrtca v času od 26.1.-29.1.2021

05.02.2021 | Objavil(a): Sabina

obveščamo vas, da smo s strani MIZŠ prejeli okrožnico v kateri pojasnjujejo, da so z dnem odprtja vseh vrtcev, storitve vrtca za starše plačljive. To pomeni, da v času od 26. 1. 2021 do 29. 1. 2021, starši na območju rdečih regij niso oproščeni plačila, tudi, če otrok ni obiskoval vrtca, saj za to ni pravne podlage, razen v primeru odrejene karantene otroku.

V kolikor je otrok odsoten zaradi karantene, so starši oproščeni plačila na podlagi 102. člena PKP5-ZZUOOP, z ustreznim potrdilom. V primeru, da bi vrtec moral zapreti oddelek ali enoto zaradi okužb z virusom SARS-CoV-2, so starši prav tako oproščeni plačila po 128. členu ZIUOPDVE, za tiste otroke, ki so bili v tem času prisotni. Evidenco o zaprtju oddelkov in oproščenega plačila upravičenih otrok vodi vrtec.

Vse starše prosimo, da nam najkasneje do 9. 2. 2021, posredujete odločbo o odrejeni karanteni za otroka, s strani Ministrstva za zdravje oziroma prejeto potrdilo o karanteni na domu zaradi visoko tveganega stika z osebo, okuženo z virusom SARS-CoV-2 s strani NIJZ, ki je bila v času od 26.1. – 29.1.2021, na e-naslov: obrazci@vrtec-ciciban.si. Na podlagi tega bo za te dni upoštevana upravičenost do oproščenega plačila.

Lep pozdrav

Uprava vrtca Ciciban